Tábory

tabor8Naše letní tábory jsou koncipovány jako sportovně-turistické a jsou provázeny spoustou her. Probíhají každoročně na stálém místě v Čeladné.
Každý turnus se nese v duchu určitého příběhu. V minulosti to byly například Upíři, Mravenci, Mayové, Stroj času, netradiční olympijské hry, Alenka v říši divů, finanční svět, chaos v pohádkové říše a další. V rámci her, které představují dějovou linku celého příběhu, oddíly občas mezi sebou soutěží. Veškeré hry a další akce probíhají na louce nebo v lese, pouze o večerech a v případě tabor6deštivého počasí je program přesunut do pergoly. Některé večery trávíme u táboráku, kde hrajeme na kytary, různé chrastítka a zpíváme si. Při příznivém počasí spáváme pod širákem, kde pozorujeme hvězdy. Užíváme si zábavy a legraci při hraní nejrůznějších her jako je i vybíjená, fotbal, ringo, frisbee ultimate, badminton aj. Snažíme se vzdělávat v poskytování první pomoci, ochraně přírody, luštění šifer, navazování uzlů, střílení z luku a vzduchovky,tabor2 rozdělávání ohně, čtení v mapách a práci s buzolou, či kompasem, jak se orientovat v přírodě bez kompasu, poznat souhvězdí na večerní obloze apod. K odpočinku od táborového dění využíváme bazén na středisku Dukla nebo místní řeku Čeladenku. Pořádáme také výlety do okolí, večerní letní kino. V rámci táborového dění pořádáme také takzvaný „Den naruby“, kdy si některé děti mohou vyzkoušet, jaké to je být vedoucím, kuchařem, nebo zdravotníkem.

Spíme ve stanech s dřevěnou podsadou, teepee, nebo v pevné budově. Jako jídelna a herna nám slouží uzavřená pergola s chlebovou pecí.
tabor7Na chodu tábora se podílejí i děti, a to formou denních služeb, které spočívají v pomoci v kuchyni, mytí nádobí a úklidu jídelny.