DPS Vila Vančurova Opava + RÚ Chuchelná

Na sobotu 6.6.2015 bylo naplánované závěrečné dvojzpívání celého projektu.  Dopolední program se uskutečnil v nově rekonstruované vile nesoucí název Vila Vančurova v Opavě. Okouzlil nás krásný prostor, který se líbil nejen děckám. Rozezpívali jsme se v knihovně a pak se přemístili o patro níže do společenské místnosti. Zpívání proběhlo v pohodě a poklidu. Nainstalované ozvučení bylo použité jen pro zpěv Kačenky. Po ukončení programu si šli děcka ještě prohlédnout prostory, kde žijí důchodci a po svačince jsme se přemístili do obce Chuchelná, kde na nás čekal velikananánský rehabilitační ústav.

 DS_vila_vancurova_nahled

A jdeme do finále a za všechno vážně dík.. :)

Cestou necestou nás vedl neomylný Michal a zakrátko se před námi otvírala závora Rehabilitačního ústavu v Chuchelné. Po příjezdu jsme okoukli místo, kde budeme vystupovat a lehce jsme se zhrozili. Chodba zela prázdnotou až na 3pacienty, z nich se 2 dívali na televizi. A to nám chybělo do začátku 20minut. Nenechali jsme se zviklat, připravili jsme aparaturu a šli ven pod strom odpočívat. Do ústavu za námi přijela i celá rodinka Hovadíků, neboť pro Standu byla vymyšlena malá bouda v podobě jeho doprovodu na kachon. Standa výzvu přijal a celé vystoupení dostalo nový, řekl bych rockovější, nádech. Paráda. Díky Stando. Těšíme se na další společné muzicírování. Dalším překvapením bylo setkání s Michalem Bínou, který je měsíc na pobytu v ústavu. Tak si zazpíval také s námi. Řekl bych, že to byla moc povedená tečka za projektem. I účast pacientů ústavu předčila naše očekávání. Chodba totiž praskala ve švech. Nastala i nefalšovaná vozíčkářská zácpa..

RÚ_chuchelna_nahled

A aby těch překvapení nebylo málo, Jirka si na závěr připravil jedno pro Zdeničku. Byla pasována za člena oddílu Buntaranta. Jindy upovídaná Zdenička v tu chvíli neměla slov. Vítej Zdeničko mezi náma Buntaranťákama.. :)

Na závěr bych chtěl poděkovat všem (dětem, rodičům, kamarádům, přátelům) za spoluúčast a přístup k tak náročnému celoročnímu programu.