DS Starý Bohumín + Kravaře

Před týdnem jsme malovali vajíčka a dnes 11.4.2015 se krásně vymaloval den do jarní pohody plné slunka a svěžesti. To se nám hodilo, protože, jsme měli před sebou dvoje zpívání ve dvou městech. Starý Bohumín a Kravaře. Tentokrát jsme využili vlastnictví osobních automobilů a děcka si do nich rozebrali. Uspíšilo to přesuny a zístkali jsme nezávislost na hromadných prostředcích a jejich jízdích řádech. Po klasickém ranním srazu na ÚANu jsme si to svištěli po dálnici k Domovu Jistoty ve Starém Bohumíně. Menší místnost praskala ve švech, dokonce zaměstnanci se nedostali do místnosti a museli pokukovat a poslouchat z chodby. Že by přece jen popularita stoupala?? :) Díky Zlatanovi (= sympatický klient domova) jsme se dostali do podvědomí i bulharské komunity.

DS_bohumin_nahled

Po dopoledním vystoupení v Bohumíně sedláme opět naše železné oře a přes Polsko jedeme do Kravař. Cestou kupujeme svačinu a tak v blízkém zámeckém parku sousedícím domovu (přestavěném na golfové hřiště) jsme mohli zaplnit žaludky něčím jiným, než sladkostmi ze zpívání. Chvilku jsme pozorovali více či méně úspěšné odpaly a patování na greenu a pak se šli projít po hřišti. V klidném koutu hřiště jsme si zahráli hru „Bomby“ a ani nám nevadilo, že jsme nenašli kešku. Poklidným tempem a suvenýry v podobě golfových míčků (i bíba si jeden našla. Škoda, že ho musela vrátit, bo ho čmajzla jednomu hráči po úderu) jsme se vydali k druhému dnešnímu zpívání..

DS_kravare_nahled

I zde písně zazněli vesele a babičky a dědečkové se potěšili. V obou domovech jsme si vyzkoušeli zpívání unplugged..

No co s načatým večerem, škoda jet domů. Tak jsme si to ještě namířili k nedalekému labyrintu a pramenu vody v Bělé u Chuchelné, kde jsme si svlažili hrdla, osvěžili nohy, prohlédli malou zmiji a poblbli na dětském hřišti. Ani se nám nechtělo zpět.