ZREALIZOVANÉ PROJEKTY

* rok 2022 je v historii festivalu Společně bez bariér rokem zlomovým. Letošní ročník se přesunul do Buntarantova a ke klasickým dílnám přibyla vystoupení šesti ostravských kapel. Tedy sobota 10.9.2022 se zapsala tučným písmem do nepsané kroniky oddílu Buntaranta. Do médií z této akce prosáklo video i fotky (ty budou později).

* po nucené covid-pauze se navrátil do našich diářů festiválek Společně bez bariér tentokrát s číslovou 2021. V roce 2021 to ještě nešlo, ale začátek roku 2022 byl již nakloněn ku spáchání onoho, přesně v sobotu 19.2.2022.

prezentace z festivalu Společně bez bariér 2018, který proběhl o sobotách 6. 10. 2018 a 17. 11. 2018je na světě. Tak si můžeme společně připomenout společné chvíle na moc prima akci, podělit se o to se svými kamarády a pochlubit se babičkám a dědečkům. :)

* 21. říjence. a 25. listopadance 2017 proběhl 3. ročník malého, ale našeho ;) , festiválku Společně bez bariér 2017. Spouště fotoaparátů cvakaly ostošest, tak se podívejme, co aparáty zachytily. Tady je suma sumárum foto-prezentace  z obou festivalových sobot najednou.

* tentokrát dvoudenní festival Společně bez bariér 2016 proběhl rychlostí blesku o dvou jarních sobotách 12.3. a 9.4.2016. Pro oživení paměti, připomenutí zapomenutého, pro pobavení či pochlubení se ostatním si můžete prohlédnout fotoreport z obou festivalových dnů na Youtube. :)

Společně bez bariér 2014  - čtyřdílné minifestiválkové setkání oddílových a handicapovaných dětí.

* Projekt „POJĎME SI ZAZPÍVAT“ vznikl v několika chytrých hlavách (slovy Jirky a Verči) cca přibližně na jaře roku 2014.

Projekt byl představen dětem a jelikož je známo, že děti jsou pro každou špatnou, v tomto případě i dobrou, věc, tak se na tom počalo intenzivně pracovat. Vymýšlelo se sestavení sboru a vypsalo se výběrové řízení na obsazení kapelníka, doprovodné a sólové kytary. Ve tvrdém výběrovém řízení, jenž se zůčastnili renomovaní hudebníci z dalekého, vysokého i širokého okolí, zvítězil Jirka Svoboda. A máme to štěstí, že se ujal všech funkcí najednou. Díky Jiří.

Velmi děkujeme za finanční podporu NF Veolia a RADAMOKu (prostřednictvím projektu Napříč Krajem), bez kterých bychom projekt nezrealizovali.

Loňský pomalý začátek, vystřídalo našlapané letošní turné.

Zpívali jsme v těchto zařízeních:

Domov pro seniory Ibis I. a Ibis II. - Ostrava-Mariánské hory

Domov seniorů Luna - Havířov-Šumbark

Domov pro seniory Kamenec – Ostrava

Sdružení Brána - Ostrava

Domovu seniorů Helios - Havířov

Domov seniorů Bílá Opava na Rybářské ulici - Opava

Domov seniorů Bilá Opava na ulici Boženy Němcové - Opava

Domov seniorů Čujkovova - Ostrava Zábřeh

Domov seniorů Frýdek Místek - ul. 28. října

Domov Jistoty - Starý Bohumín

Domov seniorů Kravaře

Domov pro seniory Klimkovice

Domov seniorů Vila Vančurova - Opava

Rehabilitační ústav Chuchelná

Zpěvník, podle kterého jsme zpívali, si můžete stáhnout zde.