Turistický oddíl

oddil9Turistický oddíl BUNTARANTA je členem Asociace turistických oddílů mládeže (A-TOM) a Klubu českých turistů (KČT). Má svou vlastní subjektivitu.

Jsme parta menších, větších i dospělých dětí, které spojuje radost z chvil strávených v přírodě, s kamarády a v příjemné a radostné atmosféře.Posezení u ohně Můžete nás zastihnout při výšlapech do hor, při hraní her v přírodě i uvnitř chat, na které rádi jezdíváme. Bavíme se hledáním „pokladů“ v síti Geocaching. Když zrovna nejsme v pohybu, povídáme si o přírodě a ochraně životního prostředí nebo sedíme u ohně s kytarou a písničkou na rtech.

Většinou trávíme víkendy ve středisku v Malé Bystřici nedaleko přehrady Bystřička. Občas navštívíme jeskyni na Býčí skále v Moravském krasu a kaolínový lom. Účastníme se jarního, nebo podzimního splutí řeky Moravice na raftech. Občas zajdeme do ZOO Ostravě. Stěžejní každoroční akcí je letní stanový tábor v Liptále u Vsetína.oddil6

Co vlastně název BUNTARANTA znamená..? Po prázdninách v roce 2010, kdy jsme se dohodli na založení oddílu, jsme vyhlásili soutěž o nejlepší název. Navrhovatelé byli děti i dospěláci a návrhů bylo 6. V závěrečném hlasování vyhrál název „Buntaranta“, který navrhla tehdy dvouletá Vendulka a měl znamenat hru na bubínek („bum-tarata-bum“), ovšem v její nezapomenutelné slovní úpravě

 

Adresa oddílu je :
T.O. Buntaranta – TOM 20610
ul.Veleslavínova 8
702 00 Ostrava
IČ – 02414163

Každý člen, který chce vstoupit do oddílu, musí složit slib k dodržování těchto zásad:
(Tyto zásady byly vytvořeny společně s dětmi)

  • Člen oddílu se bude aktivně podílet na průběhu veškerých aktivit, akcí a her (eventuálně i na jejich přípravě).
  • Bude chránit přírodu, jakož i vše co k přírodě patří (rostliny, stromy, malá i velká zvířata, apod).
  • Bude se snažit přírodu poznat, pochopit její zákonitosti…
  • Bude udržovat přírodu v čistotě…
  • Bude se aktivně učit samostatnosti… A to jak v přírodě, tak při veškerých činnostech oddílu vůbec…
  • Bude se přátelsky chovat vůči ostatním členům oddílu i jiným lidem (to znamená, že bude kamarádský, pravdomluvný, čestný. Bude se chovat „fér“. Nebude ubližovat, vulgárně nadávat, ponižovat či zesměšňovat).
  • Člen oddílu se zavazuje respektovat vedoucí oddílu při veškerých aktivitách.
  • Za opakované hrubé porušování pravidel oddílu může být člen vyloučen z následující akce, popř. z oddílu vůbec (v takovémto případě se o tom poradí všichni členové oddílu).

 

ĆLENOVÉ ODDÍLU BUNTARANTA

 

 

zpět na úvodní stránku