Co je u nás nového…

.. žijeme v době zahlcené informacemi. Kdo by nechtěl umět rozpoznat, která informace je pravdivá a která ne?? S tímto nám o víkendu pragmaticky nazvaném Školení instruktorů a vedoucích :) , uskutečněném 17.-19.5.2019, pomohli Vojta, jenž nás provedl praktickou částí první pomoci, Pavel nám ukázal, kde může být zakopaný pes v chování některých „zlobivých“ dětí a s Mirem jsme si procvičili nejen slovenčinu, ale též schopnosti kriticky myslet. O víkendu zazněla spousta nových věcí, které jistě použijeme v životě nejen na táboře, ale i v zaměstnání a doma. Děkujeme lektorům i posluchačům za moc fajn víkend.

.. spojením dvou písmenek „B“ vznikne zajímavé a již dlouhou dobu neodmyslitelně k sobě patřící sousloví; Brána a Buntaranta. Společné akce těchto dvou skupin přátel a kamarádů jsou vždy plné pohody a příjemně prožitých chvil. Tak tomu bylo i o víkendu 10. – 12. 5. 2019 na Čeladné.

.. dlouhý velikonoční víkend 18. – 22. 4. 2019 lákal k výjezdu za slunkem a probouzející se přírodou. Tak jsme se nechali zlákat a přivítali svátky jara v kruhu přátel na Čeladné.

.. o Víkendu stolních her, jenž se konal 15. – 17. 3. 2019, jsme rozložili na stůl deskové hry pro velké i malé, pro skupiny, dvojice i jednotlivce, roztočili mozkové závity a rozjeli herní maraton. Výhry i prohry jsme si užili ve sportovním duchu a s radostí nám vlastní. :)

.. v pátek 3. 5. 2019 od 18h v klubu Barrák se uskutečnila benefice pro Honzu Koňáka (plakát je zde). Vystoupily známé legendy ostravské hudební scény: Zpocený voko, Fire Dog, Up!Great, Dub institute a Kujóni. Benefice nejen pomohla rodinnému rozpočtu rodině od Honzy, ale hlavně se nesmazatelně vepsala do jeho srdce.

.. letošní rok jsme začali o víkendu 1. – 3. 2. 2019 akcičkou dosti kreativní, Kreativním víkendem :) . Podívejte se na umatlané ruce od malování na trička a tašky technikou Ebru, ale i od těsta na pizzu, vyrobené šperky, sypané mandaly a hlavně pohodu setkání a povedené výrobky.. :)

.. rádi nakupujete přes internet?? A chtěli by jste své nakupování spojit s podporou našeho oddílu?? Je to jednodušší, než se zdá. Toto spojení jednoduše a účelně umožňuje portál givt.cz. Na tomto webu se dozvíte, jak to celé funguje a jakým způsobem můžete nakupovat (proto se tu nebudu zbytečně rozepisovat). Tím že podpoříte náš oddíl se za zboží v e-shopech neplatí vůbec nic navíc!! Tedy směle vzhůru do nákupování přes portál givt.cz. Jo a nezapomeňte to říct svým rodičům, sousedům, kamarádům, ve škole, v kroužcích, v tramvaji či autobuse.. :) Celé jméno našeho oddílu je: Asociace TOM ČR, TOM 20610 BUNTARANTA Děkujeme moc za podporu.

Poznámka: Kdo neví, kde je Buntarantov, tak věřte, že ho na mapě najdete pod názvem Čeladná.

Od roku 2014 sdetail obrázkupolupracujeme se sociální službou Integrační klub BRÁNA. Posláním klubu je skrze individuální a skupinová setkání doprovázet dospívající děti a mladé lidi se zdravotním postižením na jejich cestě k osamostatnění.