Co je u nás nového…

.. v Buntarantově se o víkendu 6.-8.3.2020 rozdávaly a odhazovaly karty, sázely sázky, vymýšlely fígle, rozvíjela se kreativita, roztočily se mozkové závity, radovalo se ze hry.. no prostě jsme se sešli na Herním víkendu. Osvěžili jsme si na něm staré hry (Bang, Uno, Kent, Koncept, Ticket to ride, Tic tak bum) a vyzkoušeli jsme i nové hry (5 sekund, Živé sochy, Celestia, Malý princ či Play). Bylo to takové pěkné zahájení sezóny akcí Buntaranty.

.. letošní závěrečný, tolik očekávaný, Vánoční víkend proběhl ve dnech 13.-15.12.2019 v Buntarantově. Snad se nám v tento sváteční čas společně povedlo u všech rozzářit oči, vyloudit úsměvy, rozehřát objetí, rozpohybovat ústa písničkou, tělo chůzí, mysl dobrými úmysly a nechat rozezvučet harmonii v našich tělech pohodou a vzájemným spolubytím.. Takové byly (aspoň v mých očích) BuntaVánoce 2019. Děkujeme Ježíškovi za bohatou nadílku a všem za možnost společně a krásně trávit svůj volný čas mimo město.

.. rádi nakupujete přes internet?? A chtěli by jste své nakupování spojit s podporou našeho oddílu?? Je to jednodušší, než se zdá. Toto spojení jednoduše a účelně umožňuje portál givt.cz. Na tomto webu se dozvíte, jak to celé funguje a jakým způsobem můžete nakupovat (proto se tu nebudu zbytečně rozepisovat). Tím že podpoříte náš oddíl se za zboží v e-shopech neplatí vůbec nic navíc!! Tedy směle vzhůru do nákupování přes portál givt.cz. Jo a nezapomeňte to říct svým rodičům, sousedům, kamarádům, ve škole, v kroužcích, v tramvaji či autobuse.. :) Celé jméno našeho oddílu je: Asociace TOM ČR, TOM 20610 BUNTARANTA Děkujeme moc za podporu.

Poznámka: Kdo neví, kde je Buntarantov, tak věřte, že ho na mapě najdete pod názvem Čeladná.

logo_s_2 .. díky podpoře Krajského úřadu Moravskoslezského kraje jsme v roce 2019 mohli dokoupit nové deskové i venkovní hry a materiál na kreativní činnosti úzce spojené s programem o víkendech. Ze získaných peněz z Kraje se tak pokrylo ubytování účastníků těchto akcí a pomohly k rozšíření vybavení oddílu. Také jsme společně s handicapovanými kamarády díky této podpoře zavítali do Velkého světa techniky v Dolní oblasti Vítkovice. Na závěr roku každý člen oddílu dostal pod stromeček  jako upomínku tričko s logem oddílu. Děkujeme moc. :)

Od roku 2014 sdetail obrázkupolupracujeme se sociální službou Integrační klub BRÁNA. Posláním klubu je skrze individuální a skupinová setkání doprovázet dospívající děti a mladé lidi se zdravotním postižením na jejich cestě k osamostatnění.