Co je u nás nového…

.. výroba prezentace z festivalu Společně bez bariér 2018  se ze známých důvodů na čas zasekla, za což se omlouvám převelice, ale již je na světě. Tak si můžeme společně připomenout společné chvíle na moc prima akci, podělit se o to se svými kamarády a pochlubit se babičkám a dědečkům. :)

.. o našich oddílových Vánocích se dozvěděli (jistě nejen) Tomíci v celé republice z článku v časopise Tomík.

.. na víkend 14. – 16. 12. 2018 napadl sníh, teploměr ukazoval teploty pod nulou, na plotně se smažily řízky, v kalfasu se míchal bramborový  salát, v krbu praskal oheň a u něj a vánočního stromečku se sešli přátelé a kamarádi, aby oslavili BuntaVánoce v Buntarantově. :) Díky sněhové nadílce jsme se mohli sklouznout po, chlapci připravené, bobové dráze, ozdobit stromeček pro ptáčky a užít si nefalšovanou fajn zimu a táborové Vánoce.

.. takto víkend viděli Zdeněk s Terkou skrzevá své mobilní objektivy.

Upozornění: Od vánoční akce budou fotky na foto-webu zaheslovány. Přístup k nim si můžete vyžádat mailem, sms, faxem či osobně od kohokoliv, kdo ho zná.. :) (jirka)

.. 20 filmů různých žánrů, dvě plátna, pohodlná sesle, bezedná miska popcornu.. Hmm hmm hmm, to by se mohlo líbit nejednomu milovníkovi filmů. Ano, kdo by nechtěl jednou za čas prožít takovýto víkend?? Buntaranťáci si si to užili o Filmovém víkendu 23. – 25. 11. 2018. :)

.. „Musíme si pomáhat“ je pěkný český film o tom, že bychom si měli pomáhat. ;) Proto a nejen proto se děcka z našeho oddílu rády zúčastnily charitativní akce Světlo mladým s handicapem, která se konala v sobotu 24. 11. 2018 v obchodním velestánku Nová Karolína. Celý den pomáhaly prodávat kapesní baterky. Vše se prodalo a tedy dobrá věc se povedla. Celý výtěžek (neuvěřitelných 58.247,- korunek českých) byl věnovaný Integračnímu klubu Brána, která pracuje s dětmi a mladými lidmi s handicapem. :)

.. máme za sebou další ročník festiválku Společně bez bariér 2018. Členové oddílů Buntaranta Ostrava a Placatého kamene Havířov uspořádali dvě setkání, která proběhla o sobotách 6. 10. 2018 a 17. 11. 2018. Tradičně byli na náš festiválek přizváni kamarádi z Integračního klubu Brána Ostrava a také jiní příznivci. Všichni strávili tyto dny na rukodělných a hudebně-pohybových dílnách. Z rukodělných činností si účastníci mohli vyzkoušet malování na kamínky, výrobu pestrobarevných lustrů a lampiónů, metodou drátkování vytvořit ozdoby a vyrobit si náramky z perliček a hedvábných provázků. Hudebně-pohybové dílny probíhaly v rytmu bubnů, perkusních i jiných nástrojů. Účastníci si mohli vyzkoušet improvizaci a různé divadelní role, s „UM CIRKUM“ se naučit žonglování a základy akrobacie, na více dílnách si zazpívat. Vybrat si mohli také odpočinkovou čajovnu, kde si navzájem sdělili zážitky, občerstvili se dobrými čaji připravenými profesionálním čajmenem a zahráli si nějakou stolní hru. V čase přestávky si každý mohl nechat zkrášlit obličej malůvkou a naučit se vyrábět zvířátka z balónků. „Třešničkou na dortu“ byl koncertík známé regionální kapely. Obě sobotní akce proběhly tradičně v duchu pohody a kamarádské atmosféry. Velké poděkování patří všem lektorům, organizátorům, účastníkům a partnerům za pomoc a finanční příspěvky. Odměnou pro organizátory byly spokojené a usměvavé tváře a pozitivní reakce účastníků. Těšíme se na další ročník.

.. rádi nakupujete přes internet?? A chtěli by jste své nakupování spojit s podporou našeho oddílu?? Je to jednodušší, než se zdá. Toto spojení jednoduše a účelně umožňuje portál givt.cz. Na tomto webu se dozvíte, jak to celé funguje a jakým způsobem můžete nakupovat (proto se tu nebudu zbytečně rozepisovat ;) ). Tím že podpoříte náš oddíl se za zboží v e-shopech neplatí vůbec nic navíc!! Tedy směle vzhůru do nákupování přes portál givt.cz. Jo a nezapomeňte to říct svým rodičům, sousedům, kamarádům, ve škole, v kroužcích, v tramvaji či autobuse.. :) Celé jméno našeho oddílu je: Asociace TOM ČR, TOM 20610 BUNTARANTA Děkujeme moc za podporu.

Poznámka: Kdo neví, kde je Buntarantov, tak věřte, že ho na mapě najdete pod názvem Čeladná. :)

Upozornění: Sbírání víček pro Zdeničku je u konce!! Děkujeme všem přispěvovatelům, sběračům, hledačům, shromažďovačům za energii vloženou do této činnosti. (Celý příběh Zdeničky si můžete přečíst zde.)

Od roku 2014 sdetail obrázkupolupracujeme se sociální službou Integrační klub BRÁNA. Posláním klubu je skrze individuální a skupinová setkání doprovázet dospívající děti a mladé lidi se zdravotním postižením na jejich cestě k osamostatnění.